To jak wygląda nasze małżeństwo zależy od nas samych. Randki małżeńskie są momentem przypomnienia romantycznych chwil z początku znajomości, kiedy to ludzie się w sobie zakochują. To także czas wolny od problemów, skupiony na nas samych. Nie zawsze jednak można sobie pozwolić na wyjście do restauracji czy do kina, ale z drugiej strony nie zawsze można zrealizować wyszukane pomysły wychodząc na zewnątrz. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są randki w domu!

[tx_heading style=”default” heading_text=”Pomysły na randki w domu” tag=”h1″ size=”30″ margin=”24″ align=”center”]

[tx_heading style=”default” heading_text=”Wspólny film, serial, wydarzenie do obejrzenia” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Świetną sprawą jest obejrzenie filmu, serialu lub jakiegoś wydarzenia artystycznego, ale w randkowej oprawie. Można wtedy zamówić jakieś jedzenie do domu, ładnie się ubrać i przygotować miejsce oglądania. Jeśli Twój mąż/żona nie lubi romantycznych filmów, lepiej nie zmuszać go/jej do oglądania, z powodu randki w domu. Niech romantyczna i wyjątkowa będzie atmosfera, a to, co chcecie obejrzeć możecie wybrać  razem.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Fragment książki, opowiadania, poematu” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Scenariusz takiej randki jest dość prosty i jednocześnie przyjemny do zrealizowania. Wystarczy wspólna sofa, kanapa, miejsce, gdzie małżonkowie mogą usiąść razem. Wybierzcie jakąś treść do przeczytania. Może być fragment książki, opowiadanie, wiersz czy nawet „Pieśń nad pieśniami” z Biblii.  Niech osoba czytająca wypowiada wyrazy starannie i powoli. Osoba słuchająca może zamknąć oczy i wsłuchiwać się w głos ukochanej osoby. Wspólne czytanie czy to na rolę czy po kawałku na zmianę daje szansę  bardziej na doświadczenie głosu, niż samo jego usłyszenie.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Kolacja ze świecami, światełkami, lampionami…” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Moja ulubiona forma randki w domu. Kocham światło i na moich kolacjach ze świecami zawsze jest dużo świeczek, podgrzewaczy, które ustawiam w skorupkach po kokosie, w szklanych słoiczkach po oliwkach, na całym stole. Obowiązkowo musi być ciepła kolacja, którą przygotowuję sama. Jeśli w Twoim małżeństwie oboje pracujecie i żadne z Was nie ma czasu na specjalne gotowanie, to zamówcie jedzenie do domu lub ugotujcie coś razem.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Gra planszowa” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Planszówki są i zawsze będą ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Ze względu na to, że przy grach planszowych zawsze jest wiele emocji i radości, niekoniecznie ta propozycja nada się dla rodziców małych dzieci, które wieczorem już śpią. Można do takiej gry planszowej dodać zasadę, że za każdym razem, gdy ktoś wyrzuci kostką 1 lub 6 (mogą to być inne pary cyfr) to zdejmuje jedną część ubrania.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Wspólna kąpiel” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Ta randka odbywa się w łazience i jest jedną z najbardziej zmysłowych propozycji, gdyż kończy się współżyciem. Ważne jest wcześniejsze przygotowanie łazienki: ładny zapach, świeczki dookoła, nagrzanie pomieszczenia (jeśli to konieczne), wybranie odpowiedniego płynu do kąpieli. W tej randce chodzi o dotyk, czułość i troskliwość, jaką małżonkowie mogą sobie okazać podczas mycia siebie nawzajem, w tym również intymnych części ciała. Nie musi się to odbywać w wannie, takie czułe mycie spokojnie można przeprowadzić pod prysznicem.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Wspólne gotowanie” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

To jest przykład randki w kuchni. Ważne, żeby wcześniej wybrać potrawę, wydrukować do niej przepis, kupić składniki. Najlepiej, żeby to było coś takiego, czego, ani mąż, ani żona jeszcze nie gotowali. Po to, by uniknąć sytuacji, w której jedno poprawia drugie. Chodzi o doświadczenie wspólnej zabawy i współpracy, a potem zjedzenie tego razem.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Napisanie do siebie listów miłosnych” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

W tej randce małżonkowie piszą do siebie listy miłosne, ale w określonym czasie. Potem wymieniają się listami i w ciszy czytają. W listach należy się skupić na pięknych i czułych słowach, uruchomić wyobraźnie, jakby się pisało do żony/męża na drugi koniec świata.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Wspólne tworzenie” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Ta randka nie jest dla każdego, bo nie każda osoba lubi rękodzieło. Jednak, gdy jedno z małżonków jest pasjonatem manualnego tworzenia to takie zaproszenie do swojego świata męża lub żony, może przynieść zaskakujące doznania i owoce. Jeśli dla obojga jest to coś nieznanego można poszukać jakiegoś tutorialu na YT. Ważne jest wspólne spędzenie czasu i zrobienie czegoś razem.

Poniżej znajdziesz przykłady prostych prac, które możesz wykonać na takiej randce:

[tx_row]
[tx_column size=”1/2″]

[/tx_column]
[tx_column size=”1/2″]

[/tx_column]
[/tx_row]

[tx_heading style=”default” heading_text=”Gra w czułe słówka” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Gra jest bardzo kreatywna. Polega na powiedzeniu miłego, czułego słowa do męża/żony, ale słowo ma się zaczynać na ostatnią literę słowa wypowiedzianego wcześniej. To może być przymiotnik, rzeczownik lub jedno z tych połączone z czasownikiem. Np. Piękność. Ćwiczysz wytrwale. Elegancka. Inteligentny… itd. Gdy słowa kończą się na Y można użyć słów angielskich, a jak na  Ą, Ę, można zamienić na A,E.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Gra karciana” tag=”h2″ size=”24″ margin=”24″ align=”left”]

Podobnie, jak w przypadku gier planszowych można ustalić zasady gry w karty. Wtedy zwykła zabawa przemienia się w grę wstępną i prowadzi do aktu małżeńskiego. W karty można grać w ciszy, więc się bardziej nadadzą do wieczornych rozgrywek, gdy dzieci już śpią.

[tx_heading style=”default” heading_text=”Graficzna ściągawka pomysłów na randki w domu” tag=”h1″ size=”24″ margin=”24″ align=”center”]